| Application | Low voltage fan coil |
| Brand | Schneider Electric |
| By Schneider | Yes |
| Communication Port Protocol | BACnet |
| Device Presentation | Without cover |
| Device Short Name | SE7300-ECM |
| Economizer | Yes |
| Final Result for Connectable | Connectable ready |
| Final Result for Flywheel performance tracking | Edge control |
| Indivisible Sale Qty | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Market Segment | Small commercial |
| Output Voltage | 30 V AC |
| PIR Cover | No |
| Product Alert | We are currently experiencing delays on this product. As we work to return it to normal, inventory and lead times may not be accurate. Please use the chat feature to contact CCC for additional details |
| Product Name | SE7000 Series |
| Product Or Component Type | Room controller |
| Range | EcoStruxure Building Expert |
| Scheduling | No |
VT7300F5031B-ECM Schneider Electric Thermostat
Fan Coil Unit Controller: 2 Analog 0-10V Outputs, Standard Cover (PIR Ready), Commercial Interface. 2-Pipe ECM Only.
ECM FCUCTRL BACNET AO COMM
Fan Coil Unit Controller: 2 Analog 0-10V Outputs, Standard Cover (PIR Ready), Commercial Interface. 2-Pipe ECM Only.
Product Specifications
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 5 × 2 in |
Be the first to review “VT7300F5031B-ECM Schneider Electric Thermostat” Cancel reply
You must be logged in to post a review.



Reviews
There are no reviews yet.