| [Us] rated supply voltage | 20…30 V DC |
| 24 V AC | |
| Application | Fan speed controller |
| HVAC | |
| Temperature control | |
| Brand | Schneider Electric |
| By Schneider | Yes |
| Color | White |
| Communication Network Type | Wired |
| Connections – Terminals | Screw terminal – 2 AWG 24…AWG 18) |
| Control Type | tactile |
| Depth | 0.9 in (24 mm) |
| Device Presentation | Complete product |
| Display Resolution | 240 x 300 pixels |
| Display Size | 2.4 inch |
| Display Type | Colour touchscreen |
| Final Result for Connectable | Connectable ready |
| Final Result for Flywheel performance tracking | Connectable ready |
| Function Available | With CO2 sensor |
| With temperature sensor | |
| Global Keywords | Analog |
| HVAC | |
| IAQ | |
| Sensor | |
| SLA | |
| Height | 3.3 in (85 mm) |
| Information Displayed | CO2 |
| Menu-driven user interface | |
| Temperature | |
| Temperature set point | |
| Location | Living Space |
| Material | ABS (acrylonitrile butadiene-styrene) |
| Mounting Support | Wall Mount |
| Network Frequency | 50 Hz |
| 60 Hz | |
| Number Of Outputs | 1 configurable |
| 1 fan | |
| Output Type | Analog |
| Output Voltage | 0…10 V configurable analog output |
| 0…10 V fan speed | |
| 0…5 V configurable analog output | |
| Product Alert | We are currently experiencing delays on this product. As we work to return it to normal, inventory and lead times may not be accurate. Please use the chat feature to contact CCC for additional details |
| Product Certifications | CE conforming to EN 61000-6-2 |
| CE conforming to EN 61000-6-3 | |
| CE conforming to EN 61326-1 | |
| CULus | |
| EAC | |
| ICES-003 | |
| RCM | |
| Product Name | SpaceLogic Room Unit |
| Product Or Component Type | Sensor |
| Range | SpaceLogic |
| Range Compatibility | EcoStruxure Building Operation SmartX Room Purpose Controller programmable controllers |
| Repeat Accuracy | +/- 20 ppm |
| SCIP Number | D7ce935c-f4cc-49d3-a53e-04142de5fa03 |
| Sensor Type | NDIR (non-dispersive infrared) |
| transmitter | |
| Standards | FCC Part 15 class B |
| UL 916 | |
| Surface Finish | Matte |
| Sustainable offer status | Green Premium product |
| Temperature Ambient Operating Range | 32.0000000000…122.0000000000 °F (0…50 °C) |
| Temperature Setting Range | 32.0000000000…122.0000000000 °F (0…50 °C) |
| 50.0000000000…95.0000000000 °F (10…35 °C) | |
| Type Of Measurement | Carbon Dioxide (CO2) |
| Temperature | |
| Width | 4.5 in (115 mm) |
| Specification sheet | SpaceLogic Room Units Air Quality Sensors Analog Specification Sheet |


Reviews
There are no reviews yet.